Ekiz Tavukçuluk, zincir marketlere açılacak

Markasını yani ürünlerle zenginleştirecek olan Ekiz Tavukçuluk, zincir marketlere açılarak Türkiye pazarında kalıcı büyüme sağlamak için çalışmalarını hızlandırdı. Kapasite arttırıcı yatırımlarla günlük sofralık yumurta üretim sayısını üç yıl içinde 500 bine çıkaracak olan firma, 2010 yılında 2.5 milyon dolarlık, üç yılın toplamında da yaklaşık 8 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Ekiz Yumurta markasına yönelik yeni ürün çeşitliliği içine gireceklerini aktaran Ekiz Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Ekiz, çiftlikten sofraya güvenli gıda temininde lezzetiyle zincir marketlere yönelik pazarlama çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirtti. Gıda sektörünü yakından takip ettiklerini ve yeni teknolojiye yönelik yatırımlar kapsamında kümes modernizasyonlarına devam ettiklerini belirten Ekiz, ‘’Tesise tasnif ve paketleme makineleri getirdik. 2010 yılında üretim kapasitesini artırmaya yönelik yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Su anda Foça’da günlük 300 bin sofralık yumurta üretiyoruz. Kapasite arttırıcı yatırımlarla bu sayıyı üç yıl içinde 500 bine çıkaracağız. 2010 yılında 2.5 milyon dolarlık, üç yılın toplamında yaklaşık 8 milyon dolarlık yatırım yapacağız. 2010 yılında fonksiyonel yumurta üretimine ağırlık vereceğiz’’ diye konuştu.

Ekiz Yumurta’ nın lezzetine duyulan güvenle güçlü bir yumurta markası olacağını kaydeden Hamdi Ekiz, markalaşma ve hizmet kalitesine verdikleri önemle hizmet kalitesini sürdüreceklerini kaydetti. Türkiye pazarına uygun olduğunu düşündükleri yeni ve geliştirilmiş ürünleri de yakın zamanda iç piyasaya sunacaklarını belirten Ekiz, ‘’Ar-Ge çalışmaları son aşamaya gelen bu ürünler özellikle belirti sağlık sorunlarına destek olacak özellikte yumurtalardan oluşacak. Özellikle beslenme konusunda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz’’ dedi.